Георги Иванов спечели родопски коч в турнира по борба на фармфеста край Момчилград

Георги Иванов спечели турнира по борба във втория ден на фармфеста "Красотите на Родопите", който се проведе в подножието на лесопарк "Момчил юнак" край Момчилград. Победителят отнесе наградата - родопски коч, осигурен от организаторите на фестивала - Община Момчилград и Сдружението на "Обединени български животновъди". В турнира се включиха 60 борци в 16 категории - 13 за деца и юноши и 3 за мъже. На тепиха се изправиха състезатели от Момчилград, Кърджали, Хасково, Димитровград, Свиленград и турския град Люлебургаз. Всички борци, класирали се на призови места получиха парични награди.
И във втория ден на фестивала посетителите имаха възможност да разгледат стари родопски породи, които са оцелели столетия в района, както и да дегустират мед, млечни и месни продукти на местни производители. За доброто настроение се погрижиха оркестър Феникс, самодейни състави от Крумовград, както и групи от читалище "Нов живот" и сдружение "Зейбеклер" от Момчилград.